X
تبلیغات
رایتل

استفاده از رنگها در طراحی سایت

دوشنبه 29 شهریور 1395 ساعت 12:24

رنگ های نئون خیلی بامزن و ظاهر سایتو جذاب می کنن. اما چشمو اذیت می کنن. اگه کاربرا پشت مانیتور زمانی که سایت شمارو نگاه می کنن اشکشون سرازیر بشه، به نظرشون میاد که همه مطالب سایت شما ناراحت کننده هستن.
مشکل نئون ها اینه که زیادی درخشانن و راحت خونده نمیشن، علاوه بر این با بک گراند روشن یا تیره هم خوب هماهنگ نمی شن. اگه برای متن بخواهید از رنگ های نئون استفاده کنید زیاد خوانا نیست و اگه بک گراندو این رنگی بزنید زیادی چشم گیره و حواس کاربرهارو پرت می کنه و توجهشون به قسمت های اصلی کم میشه.
برای حل این مشکل، روشنایی رنگ های نئونتونو کم کنید تا یکم تیره تر و نامحسوس تر بشه.

مجموعه رنگهای مرتعش

وقتی رنگ هایی با غلظت بالا در کنار هم قرار می گیرن رنگ های ارتعاشی رو بوجود میارن. چونکه به نظر میرسه یه حرکت ماتی و درخشانی دارن بهشون میگم رنگ های ارتعاشی. از این رنگ ها استفاده نکنید.

طبق نظریه جوزف البرت این ارتعاش برای کاربرها اذیت کنندس چون هرچند اولش شاید اثرگذار باشه ولی روی اعصابه و چشم رو خسته می کنه. معمولا هم کسی ازشون استفاده نمی کنه مگر برای تبلیغات، که همون هم نامطبوع و نفرت انگیزه.
می تونید پیش بینی کنید که کدوم رنگ ها می تونن کنار هم دیگه رنگ های ارتعاشی بوجود بیارن. مثلا


  • رنگ هایی که توی چرخه رنگ ها 180 درجه با هم اختلاف دارن
  • تبدیل رنگ ها به سیاه و سفید که باعث تضاد خیلی کمی میشن

قدیم ها که رنگ سبز و قرمز درخشان رو با هم ست می کردن یکی از همین رنگ ها ارتعاشی بوده. اینجور ترکیب ها معمولا تشخیصشون هم برای افرادی که کوررنگی دارن خیلی سخته.
برای حل این مشکل، اگر مجبورید از این جور رنگ ها استفاده کنید، یه رنگ دیگه ای (ترجیحا طبیعی) بینشون قرار بدید که از هم جدا بشن.


نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.