X
تبلیغات
رایتل

محل نمایش تبلیغات گوگل ادوردز در جستجو های اینترنتی(۱)

دوشنبه 26 مهر 1395 ساعت 14:47


محل نمایش تبلیغات گوگل ادوردز
محل نمایش تبلیغات گوگل ادوردز


اصلی‌ترین محل نمایش تبلیغات صفحه نتایج جست‌جو است. فرض کنید کاربر عبارت طراحی وب‌سایت را در Google.com جست‌جو کند. به این عبارت “درخواست جست‌جو” یا “جستار” گفته می‌شود. در پاسخ به این درخواست گوگل صفحه نتایج جست‌جو حاوی مرتبط‌ترین نتایجی را که به ازای آن جستار، برای آن کاربر و در آن لحظه می‌تواند بیابد نمایش می‌دهد.

یک صفحه وب خاص ممکن است چند بار در نتایج جست‌جو ظاهر شود، برای مثال: از طریق ادوردز، از طریق سرویس مکان نمای گوگل و در نتایج طبیعی جست‌جو.
تبلیغات ادوردز در سه جای صفحه ممکن است قرار بگیرند:
• با رنگ متفاوت در بالای صفحه:
تبلیغات این بخش بالاترین رتبه را از نظر الگوریتم رتبه بندی گوگل کسب کرده اند. به عبارتی کلیدواژه های این تبلیغات با عبارت جست‌جو بسیار مرتبط بوده اند؛ نرخ کلیک خور (CTR) بالایی برای آن کلیدواژه داشته اند و مبلغی که به ازای هر کلیک مایلند بپردازند بالاتر است. به این مبلغ که آگهی دهنده در تنظیمات حساب ادوردزش تعیین می‌کند بید (Bid) گفته می‌شود. هرچه مقدار بید بالاتر باشد احتمال قرار گرفتن تبلیغ در این بخش بیش‌تر است. البته ادوردز برای نمایش آگهی در این بخش یک بید آستانه نیز دارد که مقدار آن را به آگهی دهندگان اعلام نمی‌کند. ماگزیمم تعداد تبلیغاتی که در این بخش به طور پیش‌فرض نمایش داده می‌شود سه تاست.

• به صورت ستونی در سمت راست صفحه:
تعیین این که در بالا یا سمت راست صفحه قرار بگیرید با شما نیست، الگوریتم ادوردز این کار را می‌کند. تبلیغاتی که در رده های بعدی قرار می‌گیرند در این ستون قرار می‌گیرند. اگر هیچ تبلیغی معیارهای کیفی و بید لازم برای قرار گرفتن در جایگاه رتبه های بالا را نداشته باشد تبلیغات تنها در همین ستون سمت راست نشان داده می‌شوند. به شکل پیش‌فرض تا ۱۱ تبلیغ می‌توانند در یک صفحه قرار بگیرند. کاربر می‌تواند با دست‌کاری تنظیمات مرورگر خود تعداد تبلیغاتی را که می‌بیند تغییر دهد؛ اما آگهی دهنده باید توجه کند که بیش‌تر جست‌جو کنندگان از همان تنظیمات پیش‌فرض استفاده می‌کنند.

• با رنگ متفاوت در پایین صفحه:
گوگل گاهی تبلیغات سمت راست را حذف می‌کند و به جای آن تبلیغات در جعبه ای مشابه تبلیغات رتبه بالای اول صفحه ولی در پایین صفحه به نمایش می‌گذارد. گوگل این کار را با تجربه مرور صفحه کاربران از بالا به پایین سازگارتر می‌داند و مدعی است بر اساس آزمایش‌ها تبلیغات پایین صفحه بازده بیش‌تری از تبلیغات کنار صفحه دارد.
تبلیغات سمت راست و تبلیغات پایین صفحه با هم نشان داده نمی‌شوند. راهی برای درخواست نمایش تبلیغات در سمت راست یا پایین صفحه برای تبلیغ دهنده ها وجود ندارد و سیستم ادوردز محل را به شکل خودکار تعیین می‌کند.

نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.