X
تبلیغات
رایتل

مکان نمایش تبلیغات گوگل (۲): شبکه نمایشی تبلیغات گوگل ادوردز

دوشنبه 26 مهر 1395 ساعت 18:12
شبکه نمایشی گوگل
شبکه نمایشی گوگل


شبکه نمایشی گوگل (Google Display Network) یا GDN از دو شبکه توضیح داده شده در مطلب پیش متفاوت است و اساساً از وب‌سایتهایی تشکیل شده که در برنامه ادسنس گوگل (AdSense) شرکت می‌کنند. ادسنس به وب‌سایت‌ها اجازه می‌دهد در ازای درصدی از سود حاصل از کلیک‌های بازدیدکنندگان در صفحات وب خود تبلیغات گوگل را نشان دهند -در واقع این درصد معمولاً از درصدی که به خود گوگل می‌رسد بیش‌تر است-. این شبکه شامل میلیون‌ها وب‌سایت، ویدیو، بازی و ابزارهای موبایل است که تبلیغات ادوردز را نشان می‌دهند. هم‌چنین این شبکه شامل یوتیوب، بلاگر، جی‌میل و برخی دیگر از محصولات گوگل می‌شود. به هر جایگاه نمایش آگهی در این مجموعه یک «موقعیت‌» (Placement) گفته می‌شود. در حساب کاربری ادوردز «موقعیت‌های خودکار» (Automatic Placements) به موقعیت‌هایی گفته می‌شود که ادوردز برای نمایش تبلیغات شما انتخاب می‌کند. «موقعیت‌های مدیریت شده» به موقعیت‌هایی گفته می‌شود که شما خود انتخاب می‌کنید؛ یعنی در شبکه نمایشی امکان حذف موقعیت‌های نمایش آگهی بر خلاف دو شبکه دیگر وجود دارد: شما می‌توانید دامنه هایی را به شکل کامل از فهرست موقعیت‌های پیش‌نهادی گوگل حذف کنید، یا یک زیردامنه یا صفحه‌ی خاص را از داخل یک دامنه استثنا کنید تا آگهی‌تان در آن به نمایش در نیاید.

تفاوت دیگر شبکه نمایشی این است که جست‌جویی در کار نیست. کاربری که تبلیغ را می‌بیند از یک صفحه وب بازدید کرده که موضوع یا محتوای آن با کلیدواژه های آگهی مرتبط است. به عبارتی تبلیغ نمایش داده شده با سابقه فعالیت اینترنتی شما و محتوای صفحه یا صفحاتی که بازدید می‌کنید مرتبط است. در کنار این آگهی‌ها عبارت «Ads by Google» دیده می‌شود.
و تفاوت آخر این است که در این شبکه آگهی‌ها علاوه بر فرمت متنی می‌توانند در قالب‌های دیگر نظیر تصویر و ویدیو و فلش نیز نمایش داده شوند. تبلیغات ویدیویی یوتیوب از این دسته اند.
چنان که می‌بینید شبکه نمایشی با شبکه جست‌جو بسیار متفاوت است و ترفندهای بهینه سازی و راهبردهای کاملاً متفاوتی می‌طلبد. به همین دلیل گاه توصیه می‌شود آگهی دهنده های کم تجربه تر در هنگام هدف‌گذاری تبلیغات‌شان در حساب ادوردز گزینه شبکه نمایشی را غیر فعال کنند.

نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.