X
تبلیغات
رایتل

بنر مناسب برای تبلیغات در گوگل

یکشنبه 30 آبان 1395 ساعت 15:41

ی که شما در حال اجرای یک کمپین تبلیغاتی آنلاین باشید، با یک چالش ذاتی روبرو می شوید که خیلی ها را نا امید کرده است.

مردم واقعا نمی خواهند بر روی تبلیغات شما کلیک کنند. در واقع ابزارهای بسیاری وجود دارد که می تواند تبلیغات را به کل نشان ندهند، به همین دلیل تبلیغ کنندگان باید درنحوۀ ارائه تبلیغاتشان کمی خلاق تر باشند.

بنر تبلیغاتی یک شکل سنتی از تبلیغات دیجیتال است. اما این بدان معنا نیست که تمایل مشتریان برای کلیک بر روی تبلیغات بنری بیشتر است، که به طور بالقوه در معرض قرار گرفتن را کاهش و نیاز به ارتقاء را افزایش می دهد. پس باید چه کار کرد؟

نکته این است که کاری کنید که مشتریان  نتوانند در مقابل بنرتان مقاومت کنند. به نظر می رسد که اینکار در عصر دیجیتال مشکل باشد، اما شما تنها به چند نکته نیاز دارید تا یک بنر موثر تر برای کسب و کارتان درست کنید.

بدانید می خواهید بنرتان چه اندازه باشید

۳۶۹بنر ها، بسته به جایی که می خواهید آنها را قرار دهید، ابعاد استاندارد مختلفی دارند. Google AdSense بهترین اندازه آگهی ها و مکان قرار گرفتن آنها را به این شکل دسته بندی کرده است :

  1.      Leaderboard – 728×90
  2.      Half-Page – 300×600
  3.      Large Rectangle – 336×280
  4.      Medium Rectangle – 300×250
  5.      Large Mobile Banner – 320×100

گرچه اندازه های دیگری نیز وجود دارد، اما این پنج تا بهترین نتایج را به دست می دهد. این که کدام یک برای شما مناسب تر خواهد بود، به اهداف و طرح های شما بستگی دارد. برخی تبلیغات به فضای عمودی بیشتری نیاز دارد. برخی دیگر بهتر است افقی باشند. برای بعضی ها یک شکل متوازن بهتر است، در حالی که برای بعضی دیگر، یک نوار باریک بهتر عمل خواهد کرد.

اطمینان حاصل کنید که بهترین اندازه را بسته به هدفی که د رنظر دارید انتخاب کنید.

روش انجام کار را بندانید

۷-simple-tips-to-write-a-great-copy-for-your-display-adsاحتمالا در اکثر مقالات مربوط به طراحی تبلیغاتی، در مورد سلسله مراتب یک آگهی خوانده اید. طوری که من این مفهوم را یاد گرفتم، در واقع به این شکل بود.

اول، شما باید نام تجاری را در نظر بگیرید. یعنی لوگوی خود را در یک جایی از آگهی قرار دهید، که برای هر کسی که یک محصولی از هر نوع را ترویج می کند، یک امر ضروری است. برند باید یکی از اولین عناصری باشد که بیننده در آگهی می بیند.

مرحله دوم، زرق و برق است. برای این کار باید از کلمه ای استفاده کنید که واقعا جلوۀ بیشتری داشته باشد و افراد را علاقه مند کند. “رایگان” یکی از محبوب ترین و موثرترین کلمه هاست؛ عنوان های ” قبل از خرید امتحان کنید” یا “مدت زمان محدود” نیز به همین صورت هستند.

سوم ترغیب است، یعنی از طریق CTA، مردم را ترغیب به کلیک بر روی لینک های خود کنید. در مرحله زرق و برق، با القای احساس فوریت در بیننده، می توانید به تقویت ترغیب کمک کنید.

انتخاب ابزار مناسب

خبر خوب این است که برای ایجاد یک بنر موثر، لازم نیست یک شرکت طراحی گرافیک استخدام کنید. حتی به هیچ گونه نرم افزار گران قیمتی نیز احتیاج ندارید.

امروز، ما خوش شانسیم که می توانیم از ابزارهای آنلاین استفاده کنیم که می توانند همه چیز را در مورد طراحی انجام دهند.

یکی از قدرتمند ترین ها در طراحی بنر، Bannersnack است که به تازگی یک بنرساز جدید ارائه کرده است، که تعداد زیادی ابزار برای طراحی یک بنر موثر فراهم می کند.

هرگز قدرت CTA  را دست کم نگیرید

زمانی را صرف آشنایی بیشتر با CTA  موثر کنید. چندین نسخه از CTA  را امتحان کنید تا ببینید  کدام یک بهتر عمل می کند.

اینکه فقط یک آگهی را با اطلاعات محصول و یا نام تجاری خود بر روی آن ارائه کنید کافی نیست. مهم نیست که  آگهی چقدر خوب و با دقت طراحی شده باشد، اگر به مردم نشان ندهید که می خواهید بر روی آن کلیک کنند، به احتمال زیاد اینکار را نمی کنند.

اصل سادگی را حفظ کنید

۹۹۹۹از آنجایی که فضای کمی در اختیار دارید، فضایی که آگهی را در آن قرار می دهید خیلی مهم است. اگر از مرزهای فضای مربوطه فراتر بروید، مطمئن باشید که کل کار را خراب کرده اید. هیچ کس از ازدحام بیش از حد خوشش نمی آید، با این حال اغلب با کسب و کارهایی مواجه می شوید که در تلاش برای جلب نظر شما، از تبلیغات شلوغ استفاده می کنند.

بنرتان باید تمیز، ساده باشد و پیام را خیلی راحت القا کند. به یاد داشته باشید: اصل سادگی را حفظ کنید.

از تصاویر متحرک استفاده کنید

اگر بودجه کافی برای خرج کردن دارید، داشتن یک آگهی متحرک، یک راه عالی برای جلب نظر مردم است، و تاثیر بیشتری دارد. آگهی های تصویری متحرک روز به روز محبوب تر می شوند، و در حال حاضر نمایش آگهی ها به صورت اسلاید به جزء اصلی تبلیغات بنری تبدیل شده است.

اگر چه کمی گران تمام می شود، اما ارزشش را دارد که برای آگهی هایی که تاثیر بیتشری می گذارند، هزینه بیشتر صرف کرد.

در نظر بگیرید که شاید لازم باشد در تبلیغات اسلایدی، تصاویر را حذف کنید

البته، استفاده از تصاویر همیشه ایده خوبی نیست. زمانی که شما فقط آگهی اسلایدی دارید که ثابت باقی می ماند، محدودیت فضایی خواهید داشت. بنابراین باید تمامی تصاویر به جز آرم خود را حذف کنید.

امتحان کنید، اصلاح کنید، دوباره سعی کنید

همه این نکته ها مفید هستند، اما فرمول جادویی نیستند. باید از طریق آزمون و خطا، ببینید کدام یک برای شما بهتر کار می کند. ابتدا آنها را امتحان کنید، هنگامی که نتایج را دیدید، اصلاحات لازم را اعمال کنید و دوباره سعی کنید، و سپس دوباره امتحان کنید.

نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.